5 naturalnych sposobów na polepszenie pracy tarczycy

Problemy z funkcjonowaniem tarczycy i choroby z nią związane, np. Hashimoto, dotyczą coraz większej ilości osób. Przyczyn może być wiele, jednak najważniejszy jest fakt, że schorzenia tego typu w ostatnich latach są coraz częściej diagnozowane. Problem tkwi w tym, jak dzisiaj leczone są choroby tarczycy. Czy możemy tylko polegać na lekach?

Schilddrse im Focus
Dieta tarczyca Hashimoto

Doskonałe efekty możliwe są do osiągnięcia poprzez zmianę żywienia, codziennych nawyków. Mamy coraz więcej przykładów, sami ich na pewno też szukacie – to nie są wpisy marketingowe, tylko prawda. Trudno uwierzyć, ale w kwestii leczenia dietą, lekarze nie chcą zabierać głosu, bo to ich klient. Oczywiście są wyjątki.

Chcę Wam przedstawić kilka naturalnych sposobów na polepszenie pracy tarczycy.

1. Jod

Nie dostarczamy go w pożywieniu w dostatecznej ilości. Potrzebujemy 200 mg dziennie. Produktów spożywczych zawierających naturalny jod nie ma wiele albo spożywamy je zbyt rzadko. Podstawowe źródło to ryby morskie, skorupiaki. Dodatkowo warzywa, ale też mleko i jego przetwory. Jodowana sól kuchenna to inna sprawa…

http://dieta.mp.pl/zasady/show.html?id=74618

2. L-tyrozyna

Ten aminokwas jest ważnym budulcem dla hormonów tarczycy. L-tyrozyna współpracuje z jodem i wspiera funkcjonowanie tarczycy.

Jej źródłem  są migdały, awokado, nasiona dyni i sezamu.

3. Selen

Badania naukowe wskazują na związek między niskim poziomem selenu w organizmie, a uszkodzeniem tkanki tarczycy.

Polecamy dziennie spożycie 2 orzechów brazylijskich.

4. Ashwagandha

Ashwagandha jest powszechnie stosowane w medycynie ajurwedyjskiej, i pomaga obniżyć poziom kortyzolu (hormonu stresu) i utrzymać równowagę hormonów tarczycy.

Zalecana dawka to 500 mg, 1-2x dziennie.

http://www.ashwagandha.pl

5. Maca

Uważa się, że odpowiada za stymulowanie podwzgórza i przysadki mózgowej w mózgu, w celu lepszego zrównoważenia całego układu hormonalnego. Podwzgórze uwalnia hormon uwalniający tyreotropinę (TRH), co z kolei stymuluje przysadkę do uwalniania TSH, które stymuluje tarczycę do uwalniania hormonów tarczycy.

Maca pomaga zwiększyć produkcję hormonów tarczycy u niektórych osób z niedoczynnością tarczycy. Dawki różnią się  w zależności od osoby.

http://super-jedzenie.pl/69/maca/

Pamiętajcie, że te porady powinny być konsultowane z lekarzem, dietetykiem. Zanim zaczniecie je stosować.

Szukacie pomocy – zapraszam do odwiedzenia miejsca, które jest właściwe dla osób z chorobami tarczycy i Hashimoto – http://dietomat.pl/dieta/tarczyca

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s