Obliczanie BMI, czyli poznaj własny wskaźnik masy ciała

Kalkulator BMI prosty w użyciu

Na pewno nie jeden raz zastanawialiście się nad powyższym wskaźnikiem, który wielokrotnie przewija się na różnych stronach i publikacjach poświęconych odżywaniu, dietetyce. Nie jest żadną tajemnicą, że nasz wynik BMI możemy łatwo poznać, nie potrzeba do tego specjalnych zabiegów, czy narzędzi w postaci kalkulatorów BMI.

Dobrym sposobem na poznanie własnego BMI jest pomysł, który został przygotowany na stronie Dietomat.pl  – przechodząc w menu do diety.

Określamy swoją płeć, podajemy dane, które są konieczne do poznania BMI – a więc wzrost, wagę ciała, obwód pasa, obwód bioder. Dodatkowo Dietomat.pl wspiera ostateczny wynik poprzez podanie wieku osoby, która wypełnia profil, jej aktywności fizycznej.

Mała próbka możliwości kalkulator BMI od Dietomat.pl
Mała próbka możliwości kalkulator BMI od Dietomat.pl

Ostatecznie po podaniu tych kilku danych obok naszej postaci wyświetlony zostaje nasz wskaźnik BMI wraz z informacją, czy nasze BMI jest lub nie jest prawidłowe. Możemy w te informacje zagłębić się dodatkowo i poznać szczegóły, naszego marszu po wymarzoną wagę, no i dowiemy się czy nie jesteśmy w którymś ze stadiów otyłości.

Profil i dane np. BMI możemy zapisać lub też zachować na później – rejestracja nic nas nie kosztuje, ale jeśli zdecydujemy się na dietę lub opiekę profesjonalnego dietetyka, którego polecić można przede wszystkim, tym którzy mają dodatkowe schorzenia, które mogą wpłynąć na skład diety.

Warto sprawdzić zastosowanie, użycie tego prostego narzędzia, do którego dostęp nic nas nie kosztuje, a przy okazji można też zerknąć do dzienniczka diety – w tym miejscu samemu można zadbać o własny jadłospis. Wybieramy z bazy, która liczy kilka tysięcy produktów, jedzenie i tworzymy nasze menu. Dowiemy się ile liczy kalorii, jaki ma skład i czy jest odpowiednio zbilansowane.

Zbilansowanie diety w wersji on line to nowość, która daje unikalną wartość dla osób szukających pomysłu na schudnięcie lub po prostu lepsze samopoczucie. Całość opatrzona jest dużym komentarzem, na podstawie którego dowiemy się mnóstwa faktów żywieniowych. Nie powinniśmy ich lekceważyć, bo zastosowanie zmian na pewno pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie.

Z pełną odpowiedzialności mogę Was zaprosić do odwiedzenia serwisu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s